
Hej garage

fuskere. kunne i hjælpe mig med lidt info omkring ms på vag 1.8 20v agu? Jeg er helt grøn på det med motorstyring. Det jeg er mest interesseret i er montering. jeg vil ikke klippe klistre alt for meget i ledningsnettet, så jeg vil gerne vide om, det er muligt at bare at skifte stiket ved den gamle boks, og så montere den nye. Eller måske klippe alle ledningerne oppe ved stikket og lodde dem fra ms på deroppe.
2. passer alle original følerne og ikke mindst sidder alle følerne der skal bruges originalt på bilen eller skal der monteres nogle flere?
Jeg har endnu ikke besluttet om jeg selv vil gøre forsøget med trim af motor, men jeg har fået priser på indkøring ved rh-motorsport og palms auto de ligger omkring 8000,- hvilket jeg er lidt for nærrig til, og med den tanke at jeg måske på et senere tidspunkt vil montere noget mere grej. så er der evt. nogen der kan anbefale et andet sted at få trimmet bilen ind?
på forhånd tak...!
