Side 1 af 1
Indgange/udgange til MS II
: 21 jan 2008, 20:59
af Juel
Hejsa Alle
Hvis man ser på:
Må man så bare lodde ting på de ben der ikke er angivet noget ud for på DB37 stikket, her tænker jeg på ind/ud gange man udvider sin MS med?
: 22 jan 2008, 08:23
af Kaas
Ja, du skal bare finde ud af hvilke udgange der er ledig. Nu ved jeg ikke med MSII men med MSI er der jo bl.a X11 X12 X13 X14, der er også flere men så er man nød til at lave et ekstra stik enten iform af ledninger som går igennem boksen og ender i et stik eller et stik direkte på boksen fx. ved at fjerne lys dioderne.
Du har masser af muligheder!
: 22 jan 2008, 09:08
af Juel
Kaas skrev:Ja, du skal bare finde ud af hvilke udgange der er ledig. Nu ved jeg ikke med MSII men med MSI er der jo bl.a X11 X12 X13 X14, der er også flere men så er man nød til at lave et ekstra stik enten iform af ledninger som går igennem boksen og ender i et stik eller et stik direkte på boksen fx. ved at fjerne lys dioderne.
Du har masser af muligheder!
Hehe ville lige slette mit indlæg fandt svaret på et andet forum
Jeg kan bruge 3,4,5 til det jeg vil 6, bruger jeg nemlig til 2. coil til wasted spark..