Ravnen skrev:
splynk skrev:
i waaanna know WHY, oh why skal den lorteplade være der

altså hvorfor er den dukket op i reglementet.
i need closure

Du har sådan set allerede selv svaret da du stillede spørgsmålet...
Ved at fjerne din låseplade så har du givet dig selv nogle fordele som dine modstandere ikke har (mere plads i motorrummet til ET fremmende foranstaltninger) og da vi har 3 forskellige niveauer af ombygningsgrader i de tre klasser, så er det blevet sådan - kort fortalt:
Street, urørt karosse.
Outlaw, du må ændre men ikke fjerne.
Unlimited, du må fjerne og udskifte med rør.
'
se det passer nemlig slet slet ikke.
hvis det var sådan ville jeg også meget lettere kunne kapere det.
MEN. der må skæres og skæres til den store guld medalje, i torpedo og kardan tunnel, (hvilket jeg også har gjort)
så der er jo netop ikke den slående logik i at et stykke uanseeligt blik der absolut ingen fornuftig funktion har SKAL blive på sin oprindelige plads ?
ændre,, joe, men hvad dækker begrebet låseplade over ? en 6 mm rundjern med en punkt svejsning i begge ender ? påskrevet lås med en sprit tusch ?
misforstå mig ikke, det er ikke brok, men et forsøg på at finde logikken i en detalje som jeg personligt finder meget tåbelig,,
altså at det er låsepladen det hele drejer sig om, det kunne også ha været holderen til cigarettænderen, begge dele er jo lige ligegyldige, og ET fremmende om man vil
